Yazarlar

YazarKadromuz

Soner TUFAN

1969 Ankara doğumluyum, Ailem ben doğmadan önce Yozgat'ttan gelmişler. Gençliğimde uzakdoğu sporları yaparken Taekwondo hocamın Hristiyan olduğunu öğrendim, Kutsal kitabını ödünç alıp okuduğumda inançlar hakkında hiç bir bilgiye sahip olmadığımı fark ettim. Bunun üzerine önce eski inancımı sonra da önde gelen tek Tanrılı dinleri araştırdım, uzakdoğu felsefeleri ve ruhsal oluşumları hakkında elime ne geçerse okudum. 1987'de İsa Mesih'i Rabbim ve kurtarıcım olarak kabul ettim.
12 yıl Kucak Yayıncılık'ta çalıştım, Çocuklar için Kutsal kitaptan öyküler'i yazdım. Devamında Radio Shema'da çalışmaya başladım. 2000'li yılların başından beri Shema'dayım. Son 30 yıldır Ankara Kurtuluş Kilisesinde, Protestan kiliseler derneği yönetim kurulunda hizmet etmekteyim...

Ömer Baysal

Diyarbakır’ın Sur ilçesinde dünyayla tanıştım ve orada büyüdüm. Anne kara çarşaflı ve baba 5 yıl medrese eğitimi almış Sünni bir ailenin 4 erkek çocuğundan biriyim. 2009 yılında İsa Mesih’in kurtaran lütfu ile tanıştım ve ona iman ettim. 2009 yılından bu yana İsa Mesih'e kulluk ediyorum. 2017 yılında İsa’yı seven ve bana bu yolculukta arkadaşlık eden tatlı bir kadınla evlendim. Diyarbakır kilisesinde Diakon (Papaz yardımcısı) olarak hizmet ediyor ve İsa’nın büyük işlerine tanıklık etmeye çalışıyorum. Anadolu Üniversitesi Sosyoloji bölümünü okuduktan sonra Mardin Artuklu Üniversitesinde Formasyon aldım. İnancımı daha iyi yaşayıp anlatabilmek adına uzaktan eğitimle 4 yıllık Hristiyan İlahiyatı Master programı maceram oldu. Şu anda yeni ufuklara yelken açmak için Tanrı’nın yönlendirişini bekleyen hayatını onun yolunda heba etmeye hazır itaatkâr bir kul olmaya çalışıyorum.

Ferah ULUDAĞ

Yazar
1993 yılında, Azerbaycan’ın Bakü şehrinde doğdum. Annemin beni ve kardeşimi kiliseye götürmesiyle, İsa Mesih’i ilk okul dönemlerimde duymaya başladım. Ailemizin Türkiye taşınmasıyla hayatımız çok değişti ve ne yazık ki Tanrı’dan uzak yaşayarak ergenlik çağına geldim. Lisedeyken felsefeye ilgi duymaya başlayarak, hayata ve yaşam amacıma yönelik sorularım olmaya başladı. Bu sorgulama beni İncil okumaya itti ve okudukça ihtiyacım olan her şeyi orada buldum. İsa Mesih’i tekrar tanımak için yüreğimi O’na açtım. O günden sonra hayatım, düşüncelerim, çevrem çok iyi yönde değişti. Tanrı’nın lütfu ile iki lisan programı bitirdim, çok arzu duyduğum teoloji üzerine bir yüksek lisans okudum. 2016’da Tanrı’yı çok seven eşimle evlendik ve şimdi bir oğlumuz var.

İlyas UYAR

Yazar
1979 yılında Hatay İskenderun'da doğdum. İskenderun Protestan Kilisesi'nde 1996 yılında iman ettim. 1998-2002 yılında Burdur Eğitim Fakültesinden mezun olduktan sonra 2002 yılında Diyarbakır'a geldim. 2003 yılında Diyarbakır Kilisesi ile tanıştım. 2005 yılında "vaiz" olarak, 2009 yılında "diyakon", 2017 yılında "önder" olarak hizmete atandım. Şu anda kilise ihtiyarlığı, çeşitli dergilerde yazarlık ve editörlük yapıyorum.

Davut GÜNBAŞ

Yazar
1989 yılında Van’da Sünni bir ailede dünyaya geldim. Çocukluk ve gençlik yıllarımda muhafazakar biri olarak yetiştirildim. Liseden sonra ticaretle uğraştım. 2011 yılı sonlarında kiliseye gittim ve araştırmaya başladım. 2012 yılında Hristiyanlığı kabul ettim. Evliyim ve 1 çocuğum var. Kilisede diyakon olarak hizmete atandım. Kurtuluş kiliseleri derneği van temsilciliğinde yöneticiyim.

Özgür ULUDAĞ

Yazar
1991 yılında Diyarbakırda doğdum. Evli ve 1 çocuk babasıyım. İnişli çıkışlı, arayışla dolu yaşamım içerisinde 2008 yılında Diyarbakır Protestan Kilisesinde Hristiyanlığı kabul ettim. 2016 yılından beri Antalya’da yaşıyorum. Medya ve İletişim mezunuyum. Hristiyan İlahiyatı üzerine master yaptım. Şu an açıköğretimden İslam İlahiyatı okuyorum. Antalya İncil Kiliselerinde Kilise Önderliği yapmaktayım.

Sevinç GÜVENER

Yazar
1995 yılında Diyarbakır’da doğdum. Hristiyan bir ailenin 2. çocuğuyum. 12 yıldır hayatımı İsa Mesih’e adadım. Dicle Üniversitesi Beden Eğitimi bölümü mezunuyum. 2019 yılında Radio Shema’da çalışmaya başladım. TCM İnternational İnstitute’de Hristiyan İlahiyatı bölümünde Yüksek Lisans öğrencisiyim.